KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13069030
nr 1306 9030
Lauritz Haaland
(1855-1938), Norge
Oljemålning, Fiskebåt. Signerad, daterad 1924. Olja på duk, 64x48 cm
Lauritz Haaland, norsk bildkonstnär född 1855, död 1938.
måndag 10 februari 2020
kl 20:33:56
Lauritz Haaland
Läs mer om Lauritz Haaland